Навчальний процес

Математичне відділення

Теми в математичному відділенні літньої школи мають факультативний характер, вони не включені до стандартної програми з математики, але є класичними темами нестандартної, олімпіадної математики та інструментів які використовуються у науці. Програма підготовлена заздалегідь, проте теми та темпи занять можуть змінюватися, враховуючи рівень, знання групи, швидкість засвоєння матеріалу.

Задачі для самостійного розв’язання

На початку школи, учасники отримують папку з файлами, в якій вкладено листочки з усіма задачами для самостійного розв’язання, на всю літню школу, на теми які будуть викладатись під час занять. Можливо будуть видаватись додаткові задачі під конкретні теми занять.

Задачі школярі можуть здавати у вільний час до 22:00 не зайнятим викладачам, та планово у лекційні дні з 11:30 до 13:30, та в день консультацій з 10:00 до 13:00.

В 17-й день літньої школи проходить атестація. Щоб потрапити на іспит, треба здати відповідний відсоток задач.

Під час школи викладачі можливо будуть додавати бонусні задачі до списку основних, які можуть мати більшу вагу, ніж звичайні задачі.

Заняття

Школярі вступають до математичного відділення літньої фіз-мат школи на конкретний курс, який передбачає 23 теми. Заняття проходять за таким принципом: діти отримують листочок з темою, в якому прописані всі означення і задачі, які будуть розв’язуватись під час заняття. За задачами занять наприкінці табору проводиться загальна атестація.

Між заняттями є перерви, які роблять викладачі після змістовно завершених блоків заняття: вранці дві перерви, вдень одну.

Атестація

Іспит проходить в декілька етапів. В іспиті беруть участь всі школярі, які розв’язали достатню кількість задач. Чим більший процент задач вирішили учні, тим більше етапів іспиту їм доступні. Задачі здаються в усній формі, не більше трьох разів кожна (після трьох не успішних здач задач, дану задачу вже здавати не можна). Якщо у зазначений час не розв’язана зазначена кількість задач, то іспит для такого школяра на цьому припиняється на тому результаті якій він отримав на попередньому етапі.

Звичайна атестація. Ті учасники які набрали необхідну кількість задач, починають іспит з задач які були на заняттях протягом всієї літньої школи. Хоч задачі і знайомі, вони можуть бути нетривіальними, а кількість часу мала, для того щоб вирішувати їх з нуля.

Атестація, рівень «Адепт Макітри». Це новіі задачі не з занять, але в тему того що читалось на курсі.

Атестація, рівень «Лицар Макітри». Нові задачі, яких не була на заняттях, крім того буде теоретичне питання, на яке треба дати письмову відповідь (як правило, це не просто означення, а якась ключова теорема, яка була на заняттях і яку треба довести).

Атестація, рівень «Майстер Макітри». Містить важкі задачі, частину з яких треба буде розв’язати протягом відведеного часу.

На кожну наступну оцінку дається більше часу, та більш важкі завдання. Здати іспит на високому рівні в літній школі «Мудрамакітра» дуже важко, рівень «Майстер» передбачає дуже високий рівень володіння математикою.

Організатори школи залишають за собою право не прийняти на наступні роки учнів, що не здали необхідну для звичайної атестації кількість задач, чи не сдали саму атестацію. “Лицарі Макітри мають право вступу до літньої школи Мудрамакітра на наступний курс, наступного року, без вступних іспитів. “Майстер Макітри” отримує знижку на навчання у наступному році та всю можливу шану!

 

Дослідницькі задачі

На початку школи крім задач за темами занять дітям пропонуються ще кілька задач дослідницького характеру відкритого типу. Така задача розкладається на частини, які пропонуються школярам для розв’язання, від простих випадків, до самої відкритої задачі. З приводу цих задач можна спілкуватись з викладачами, які їх курують під час школи. Розв’язки здаються в письмовому вигляді в лекційні дні після обіду. Наприкінці школи, після іспиту, підводиться підсумок за цими задачами: хто наскільки далеко пройшов в розв’язанні цих задач. Школярі можуть продовжити ці дослідження і після закриття школи. Маючи контакти викладачів та вчених, учні можуть консультуватися з ними до публікації статей у профільних журналах.

Науково-популярні лекції

У лекційні дні проводяться лекції з математики, фізики та, можливо, з інших дисциплін. Науково-популярного характеру, оглядові лекції, для ознайомлення з цікавими чи корисними сучасними відкриттями науки. Для молодших учасників літньої школи ці лекції не є обов’язковими.

Поділитися: