Фізичне відділення літньої школи «Мудрамакітра 2018»

Батьківські збори для учнів фізичного відділення (1 курс та 5 курс), будуть 11 липня червня (середа) з 19.00. Проходити збори будуть в ліцеї №208, адреса: Туманяна 2 (недалеко від м. Лівобережна) в кабінеті 23.

Цього року в роботі школи плануються особливе нововведення: тепер крім задач з математики школярі матимуть можливість також навчитися розв’язувати цікаві задачі з фізики. З цією метою буде відкрите, “фізичне відділення”, яке має надати учням практику застосування наукового методу до об’єктів реального світу, навчити отримувати  нові знання через проведення маленьких досліджень, а також заохотити їх  до подальшого вивчення фізики.

Школярам 7-9 класів  фізичного відділення буде запропоновано багато  цікавих експериментальних та теоретичних задач з фізики, які потребують  гарних знань з математики. Для школярів 7-9 класів буде запропонований дослідницький проект «Фізика настільного тенісу», в якому буде детально розглянуті питання механіки руху тенісного м’ячика, його зіткнення зі столом та ракеткою, біомеханіки руху людського тіла, обробки людиною інформації від органів чуття та прийняття рішень, а також деякі аспекти психології.  Теоретична частина проекту  буде грунтуватися на математичних розрахунках і покликана  навчити школярів застосовувати математику і фізику, яку вони вивчають в рамках шкільної програми, для пізнання реального світу. 

Школярам фізико-математичного 5 курсу (10-тий клас) буде запропоновано більш наукову тему, пов’язану з фізикою високих енергій, а саме: будуть розглянуті  фізичні та математичні основи спеціальної теорії відносності та її застосуванню до опису розсіяння елементарних частинок при високих енергіях, буде запропоновано багато цікавих задач з цієї теми. При цьому фізики та математики цього віку будуть навчатися разом в одній групі.

 

 

Дослідницький проект «Фізика настільного тенісу»

Запрошуємо учнів  7 – 9  класів прийняти участь  в дослідницькому проекті   «Фізика настільного тенісу». При виконанні  проекту ми з наукової точки зору розглянемо рух людини, ракетки та тенісного м’ячика, зробимо висновки, які дозволять покращити якісь гри, перевіримо свої висновки на практиці.  Передбачається: повторення деяких розділів фізики, необхідних для розуміння цікавих нам явищ, розв’язування теоретичних задач, проведення спостережень та відеозйомки, обробка відеоінформації, розробка та проведення експериментів, узгодження та порівняння результатів всіх досліджень, створення презентації, в якій буде звіт про всі наші результати. На проекті вітаються учасники зі своїми а) ракетками, б) ноутбуками, в) відеокамерами (у т.ч. у смартфонах). Відповідна техніка потрібна, щоб з нею працював сам же власник.

Для участі у проекті дайте відповідь на такі питання (при реєстрації впишіть відповіді на ці питання у пункті «Додаткова інформація на Ваш огляд»):

  1. Клас який ви закінчили та школа.
  2. Олімпіадні та турнірні досягнення з фізики та математики.
  3. Чи маєте спортивний розряд у настільному тенісі?
  4. Чи бажаєте покращити свій рівень гри?
  5. Чи маєте можливість взяти до літньої школи ноутбук?
  6. Чи маєте можливість взяти до літньої школи відеокамеру (смартфон) з режимом швидкісної зйомки а) 240 кадрів на секунду б) 960 кадрів на секунду