Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/tymtaras/mudra.org.ua/www/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Навчальний процес — Мудрамакітра

Навчальний процес

Математичне відділення

Нововедення чи уточнення яких не було в минулому році виділено рожевим кольором.

Теми в математичному відділенні літньої школи мають факультативний характер, вони не включені до стандартної програми з математики, але є класичними темами нестандартної, олімпіадної математики та інструментів які використовуються у науці. Програма підготовлена заздалегідь, проте теми та темпи занять можуть змінюватися, враховуючи рівень, знання групи, швидкість засвоєння матеріалу.

Задачі для самостійного розв’язання

На початку школи, учасники отримують папку з файлами, в якій вкладено листочки з усіма задачами для самостійного розв’язання, на всю літню школу, на теми які будуть викладатись під час занять. Можливо будуть видаватись додаткові задачі під конкретні теми занять.

Задачі школярі можуть здавати у вільний час до 22:00 не зайнятим викладачам, та планово у лекційні дні з 11:30 до 13:30, та в день консультацій з 10:00 до 13:00.

В 17-й день літньої школи проходить іспит. Щоб потрапити на іспит, треба здати відповідний відсоток задач.

Під час школи викладачі можливо будуть додавати бонусні задачі до списку основних, які можуть мати більшу вагу, ніж звичайні задачі.

Заняття

Школярі вступають до математичного відділення літньої фіз-мат школи на конкретний курс, який передбачає 23 теми. Заняття проходять за таким принципом: діти отримують листочок з темою, в якому прописані всі означення і задачі, які будуть розв’язуватись під час заняття. За задачами занять наприкінці табору проводиться загальна атестація.

Між заняттями є перерви, які роблять викладачі після змістовно завершених блоків заняття: вранці дві перерви, вдень одну.

Атестація

В цьому році ми повернемося до моделі іспиту схожу на ту яка була в школі раніше.

В іспиті беруть участь всі школярі, які розв’язали достатню кількість задач (процент зданих задач тримається в таємниці до дня консультації), інакше їх оцінка буде обрахована згідно з кількістю зданих задач автоматично (0, 1, 2 або 3).

Іспит проходить в декілька етапів. Ті учасники які набрали необхідну кількість задач, починають іспит з задач на 4 бала, якщо вони їх розвяжуть у відведений час, вони отримують право піти на наступний етап іспиту, на оцінку 5 і так далі. Задачі здаються в усній формі, не більше трьох разів кожна (після трьох не успішних здач задач, дану задачу вже здавати не можна). Максимальна оцінка яку може отримати кожен з учасників визначається за процентом зданих задач. Той хто здав майже всі задачі, має можливість на іспиті дійти до оцінки 12. Якщо у зазначений час не розв’язана зазначена кількість задач, то іспит для такого школяра на цьому припиняється на тій оцінці яку він вже заробив.

На оцінках 4-6 (відповідає минолорічній звичайній атестації) на іспиті видаються задачі які були на заняттях протягом всієї літньої школи. Хоч задачі і знайомі, вони можуть бути нетривіальними, а кількість часу мала, для того щоб вирішувати їх з нуля.

На оцінках 7-9 завдання (відповідає минолорічному Лицар Макітри) будуть даватись нові задачі ,яких не була на заняттях, крім того оцінка в 7 балів міститиме теоретичне питання, на яке треба дати письмову відповідь (як правило, це не просто означення, а якась ключова теорема, яка була на заняттях і яку треба довести), 

Оцінки 10-12 балів (відповідає минолорічному Майстру Макітри) міститимуть три важкі задачі, дві з яких треба буде розв’язати протягом відведеного часу.

На кожну наступну оцінку дається більше часу, та більш важкі завдання. Отримати високу оцінку на іспитах в літній школі «Мудрамакітра» дуже важко, оцінка 10 передбачає дуже високий рівень володіння математикою.

Учнів, що не здали необхідну для іспиту кількість задач, чи не сдали сам іспит, організатори школи можуть не прийняти на наступні роки. “Лицарі Макітри мають право вступу до літньої школи Мудрамакітра на наступний курс, наступного року, без вступних іспитів. “Майстер Макітри” отримує знижку на навчання у наступному році та всю можливу шану!

 

Дослідницькі задачі

На початку школи крім задач за темами занять дітям пропонуються ще кілька задач дослідницького характеру відкритого типу. Така задача розкладається на частини, які пропонуються школярам для розв’язання, від простих випадків, до самої відкритої задачі. З приводу цих задач можна спілкуватись з викладачами, які їх курують під час школи. Розв’язки здаються в письмовому вигляді в лекційні дні після обіду. Наприкінці школи, після іспиту, підводиться підсумок за цими задачами: хто наскільки далеко пройшов в розв’язанні цих задач. Школярі можуть продовжити ці дослідження і після закриття школи. Маючи контакти викладачів та вчених, учні можуть консультуватися з ними до публікації статей у профільних журналах.

Науково-популярні лекції

У лекційні дні проводяться лекції з математики, фізики та, можливо, з інших дисциплін. Науково-популярного характеру, оглядові лекції, для ознайомлення з цікавими чи корисними сучасними відкриттями науки. Для молодших учасників літньої школи ці лекції не є обов’язковими.