Літня фізико-математична школа «Мудрамакітра»

Набір учнів на 2019 рік

(школа проходить з 7 по 24 серпня)

За підтримки кафедри математики Київського академічного університету, Малої академії наук України, Фізичного факультету КНУ імені Т. Шевченка, Науково-освітнього центру  Інституту теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України

АВТОБУС ТА СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ РЕЧЕЙ (Вже відома ціна)

Літня школа «Мудрамакітра», яка регулярно проводиться з 2005 року, — це табір, в якому школярі завжди поєднували відпочинок з інтенсивними заняттями математикою. Минулого року в Літній школі вперше почало працювати фізичне відділення, де школярі мали можливість навчитися розв’язувати цікаві задачі з фізики.

«Мудрамакітра» завжди прагнула сприяти розвитку властивого точним наукам стилю мислення, підвищенню  загальної та професійної культури, підготовці до подальшої діяльності. У літній школі панує атмосфера захоплення наукою,  розуміння цінності інтелектуальної праці та престижності вищої освіти.

На фізичному відділенні школярі першого (7-8 класи) та другого (9-10 класи) курсів будуть не тільки розв’язувати теоретичні задачі, а й ставити практичні експерименти.  

Школярі 9-10 класів зможуть познайомитися з математичним апаратом, та навчитися розв’язувати прикладні задачі загальної фізики. Для школярів 10 класу, які бажають зазирнути в світ теоретичної фізики елементарних частинок, буде запропоновано більш глибоку наукову тему, а саме: на доступному для школярів рівні розглядатимуться фізичні та математичні основи спеціальної теорії відносності (СТВ) і буде запропоновано багато цікавих задач та парадоксів на застосування СТВ до опису розсіювання елементарних частинок (керівник проекту — співробітник кафедри квантової теорії поля фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченко Барабаш О.В.).

 Для засвоєння математичних основ СТВ на доступному рівні будуть вивчатись елементи  теорії матриць, теорії лінійних просторів (евклідових та псевдоевклідових), поняття метрики та елементи теорії груп. Також буде запропоновано багато цікавих задач на ці теми.

Крім лекційних та практичних занять для математичного та фізичного відділення заплановані різноманітні спільні заходи, змагання, головоломки та науково-популярні лекції, які проводяться докторами та кандидатами фізико-математичних наук, найкращими студентами старших курсів та аспірантами.

До літньої школи приймаються учні, які закінчили 6-10 класи. Набір проводиться на конкурсній основі за результатами заочної олімпіади. Для вступу необхідно заповнити форму електронної реєстрації (реєстрація буде відкритою до 21 травня включно) та вислати на конкурс розв’язки завдань заочної вступної олімпіади того курсу, за програмою якого Ви бажаєте навчатися. Тим, хто має право на зарахування поза конкурсом, достатньо заповнити форму електронної реєстрації.

Щоб потрапити в спецгрупу “СТВ”, необхідно на неї зареєструватися та розв’язати задачі вступної олімпіади з фізики на другий курс (9-10 класи) фізичного відділення.

Як потрапити до літньої фізмат школи

До літньої школи приймаються учні, які закінчили 6-10 класи. Набір проводиться на конкурсній основі за результатами заочної олімпіади. Для вступу необхідно заповнити форму електронної реєстрації (Реєстрація буде відкритою до 21 травня включно) та вислати на конкурс розв’язки завдань заочної вступної олімпіади того курсу, за програмою якого Ви бажаєте навчатися. Тим, хто має право на зарахування поза конкурсом, достатньо заповнити форму електронної реєстрації.

Також можливо буде проведена співбесіда з потенційними учасниками літньої школи.

Правила оформлення конкурсних робіт.  Конкурсну роботу потрібно надіслати на адресу mudramakitra@ukr.net (математичне відділення) або на адресу mudra.makytra.ph@gmail.com (фізичне відділення) у текстовому редакторі «Microsoft Word» 12 шрифтом  Times New Roman (одним файлом), розв’язання кожної задачі починати з нового аркуша, назва листа – «Заочна олімпіада Мудрамакітра–2018», назва вкладеного документу з розв’язками – Ваше прізвище, ім’я, ідділення та курс, за який Ви написали олімпіаду.
Перед розв’язком кожної задачі мають бути записані її номер та умова. Розв’язок потрібно писати  зрозуміло, чітко, детально. Усі позначення, які зустрічаються на кресленнях, повинні бути пояснені (введені) в тексті розв’язку. Всі твердження, які використовуються в розв’язанні, мають бути обґрунтованими.
Кожна задача оцінюється від 0 до 7 балів в залежності від просування у розв’язанні.

Зарахування поза конкурсом.   Можна прочитати тут.

Місце, терміни проведення.   Літня школа проходитиме у в санаторії «Десна» с. Ладинка, Чернігівський р-н, Чернігівська обл. (Сайт табору http://www.desna.org/). Терміни проведення: 7-24 серпня, тривалість – 18 днів. Діти житимуть в 4-х містних номерах зі зручностями в номерах (туалет і душ, є гаряча вода). Триразове харчування (полуденок і підвечірок об’єднані з обідом і вечерею), є медпункт. Поруч річка Десна.

 

Вартість. Нижче вказана вартість участі у літній школі в залежності від результатів на олімпіадах з математики і фізики у 2018/2019 роках,  результатів навчання у ЛФМШ-2018 та результатів написання «Заочної олімпіади Мудрамакітра-2019».

6600 грн. — призер олімпіади КАУ, Всеукраїнської олімпіади або атестований на звання майстра у Мудрамакітра-2018 за попередній курс.
7100 грн.   – призер обласної/міської олімпіади (диплом 1-2 степеня за 7-11 класи) або аттестований  на звання Лицар в Мудрамакітра-2018 за попередній курс або в заочній олімпіаді  набрано 28-35 балів.
7600 грн.   – в заочній олімпіаді  набрано 21-27 балів і тим хто має менше балів, але пройшов співбесіду.

Для керівників груп, тим вчителям або батькам, які везуть групу дітей ціна складає 5400 грн (якщо кількість учнів 1-4), 2700 грн (якщо кількість учнів 5-9), і для керівників групи чисельністю 10-15 дітей надається безкоштовна путівка.

Он-лайн реєстрація. 
Уточнення.  У запитанні пункту «Хто з дорослих їде з Вами?», будь ласка, зазначте, хто їде з вами на весь термін літньої школи (вчитель, батьки тощо). Якщо Ви точно не знаєте, хто з Вами поїде, напишіть замість керівника дату, коли Ви надішлете точну інформацію на пошту mudramakitra@ukr.net. Учні з Києва (за бажанням) будуть добиратися до місця проведення літньої школи організованою групою під керівництвом вчителів.

Медичні довідки.  

До літньої фізико-математичної школи «Мудрамакітра» необхідно взяти з собою такі довідки (без довідок учень в літній школі знаходитися не може!):
1) довідка про щеплення;
2) довідка про епідемоточення;
3) довідка про педикульоз;
4) відмітка про перенесені інфекційні захворювання.

Наше відео

Добавить комментарий